9437962498,9937541724
kse.dani2@gmail.com

ELECTRICAL ENGINEERING

TIME TABLE

3RD SEMESTER , ELECTRICAL BRANCH

                   

DAYS

TIME

10.00 - 10.55 AM

10.55 - 11.50 AM

11.50 - 12.45 PM

12.45 - 1.40 PM

1.40 - 2.15 PM

2.15 - 3.10 PM

3.10 -4.05 PM

4.05 - 5 PM

 

SEC/
PERIOD

1st

2nd

3rd

4th

 

5th

6th

7th

MON

A

MATH -1

AEC LAB (GR-1) / ME LAB ( GR -2 )

R

CT- 1

EME -1

EEM -1

B

CT -1

EME -1

EEM -1

MATH -1

E

AEC LAB (GR-3) / ME LAB ( GR -4 )

TUE

A

AEC -1

MATH -2

CT- 2

EEM - 2

C

ME LAB (GR - 1 ) / AEC LAB (GR -2 )

B

ME LAB (GR - 3 ) / AEC LAB (GR -4 )

AEC -1

E

MATH -2

EEM -2

CT -2

WED

A

EME - 2

CT - 3

EEM -3

AEC -TUTORIAL

S

AEC LAB (GR-1) / ME LAB ( GR -2 )

B

AEC LAB (GR-3) / ME LAB ( GR -4 )

EEM - 2

S

CT-3

EEM -3

AEC -TUTORIAL

THU

A

MATH -3

AEC - 3

EME - 3

CT - 4

R

CT LAB (GR -1,ROOM NO-1 )/
( GP -2 , ROOM NO-2)

EEM -4

B

CT LAB (GR -3,ROOM NO-1 )/
( GP -4 , ROOM NO-2)

CT - 4

MATH -3

E

EEM -4

EME - 3

AEC - 3

FRI

A

ME LAB (GR - 1 ) / AEC LAB (GR -2 )

CT -5

C

AEC - 4

EEM - TUTORIAL

EME -4

B

CT - 5

AEC -4

EEM - TUTORIAL

EME -4

E

ME LAB (GR - 3 ) / AEC LAB (GR -4 )

SAT

A

AEC -5

CT LAB (GR -1 ,ROOM NO-1)/
( GP -2, ROOM NO-2)

EME -5

S

MATH -4

LIBRARY

TEST

B

MATH -4

EME -5

AEC -5

LIBRARY

S

CT LAB (GR -3, ROOM NO-1)/
( GP -4, ROOM NO-2)

TEST

                   
 

Faculties allotted in concerned Subjects

 

MATH -

Mr. Bijay Kumar Behera

           
 

EEM -

Er. Ranjit Kumar Sahu

           
 

AEC -

Er. Deepika Mishra

           
 

CT -

Er.Sanjay Ojha

           
 

EME -

Er. Debabrata Sahoo

           
 

AEC LAB -

Er. Deepika Mishra & Demonstrator - Er. Dibya Ranjan Mahanta

       
 

CT LAB -

Er. Sanjay Ojha ,Er. Ranjit Sahoo & Demonstrator - Er. Kaibalya Rout

       
 

ME LAB -

Er. Debabrata Sahoo & Demonstrator - Deepak Kumar Mohanty

       

 

TIME TABLE

5TH SEMESTER , ELECTRICAL BRANCH

                   

DAYS

TIME

10.00 - 10.55 AM

10.55 - 11.50 AM

11.50 - 12.45 PM

12.45 - 1.40 PM

1.40 - 2.15 PM

2.15 - 3.10 PM

3.10 -4.05 PM

4.05 - 5 PM

 

SEC/
PERIOD

1st

2nd

3rd

4th

 

5th

6th

7th

MON

A

EC-II LAB (GP-1 )/ ED ( GR -2 )

PED -1

R

MANG -1

MP -1

EC -1

B

MP LAB (GP -3 ) / PED LAB ( GR -4 )

MP -1

E

PED -1

EC -1

MANG -1

TUE

A

EC-II LAB (GP-1 )/ ED ( GR -2 )

MP -2

C

EC -2

MANG -2

PED - 2

B

MP -2

EC -2

MANG -2

PED - 2

E

EC-II LAB (GP-3 )/ ED ( GR -4 )

WED

A

 ED ( GR -1 ) /EC-II LAB (GP-2 )

EC -3

S

PED - 3

MANG -3

MP -3

B

MANG -3

EC -3

MP -3

PED - 3

S

 ED ( GR -3 ) /EC-II LAB (GP-4 )

THU

A

EC -4

MANG -4

PED - 4

MP -4

R

 ED ( GR -1 ) /EC-II LAB (GP-2 )

B

PED LAB (GR -3) / MP LAB (GR - 4)

EC -4

E

MANG -4

PED - 4

MP -4

FRI

A

MP LAB (GP -1 ) / PED LAB ( GR -2 )

PED - 5

C

EC -5

MANG -5

LIBRARY

B

EC-II LAB (GP-3 )/ ED ( GR -4 )

MANG -5

E

PED - 5

LIBRARY

EC -5

SAT

A

PED LAB (GR -1) / MP LAB (GR - 2)

EC - T

S

PED - T

LIBRARY

MANG - T

B

MANG - T

EC - T

PED - T

LIBRARY

S

 ED ( GR -3 ) /EC-II LAB (GP-4 )

                   
 

Faculties allotted in concerned subjects

 

MANG -

Mr Jenamani Sahoo

           
 

EC-II -

Er. Nihar Ranjan Jena

           
 

MP -

Er. Sunita Prusty

           
 

PED -

Er. Bikash Dani (Sec-A) ,Er. Rohan Patel (Sec-B)

         
 

ED -

Bhabagrahi Mishra

       
 

EC-II LAB -

Er. Nihar Ranjan Jena & Demonstrator - Er. Kaibalya Rout

       
 

MP LAB -

Er. Sunita Prusty & Demonstrator -Dibya Ranjan Mahanta

       
 

PED LAB -

Er. Bikash Dani & Demonstrator - Er. Kaibalya Rout (Sec-A)
Er. Rohan Patel & Demonstrator- Er. Kaibalya Rout (Sec-B)